229{icon} {views}

 

تا بحال به داشتن سایت و اینستاگرام کسب و کار خود فکر کرده اید.فرض کنید کسب و کار موردعلاقه خود را راه اندازی کرده اید و از اینستاگرام برای تبلیغ محصول خود استفاده میکنید. آیا باید به فکر ساختن سایت برای کسب وکار خود باشید؟ حساب اینستاگرام شما ممکن است در حال حاضر برای شما بسیار خوب عمل کند.

بنابراین آیا نیاز است که با طراحی سایت وقت و انرژی خود را هدر دهید؟

شکی نیست که رسانه های اجتماعی جایگاه مهمی در استراتژی کسب و کار شما دارند. به همین دلیل است که یکی از استراتژی های اصلی بازاریابی در دنیای دیجیتال رسانه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام است.اما اینجا جایی است که من فکر می کنم بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب و کارها اشتباه کرده اند.

آیا باید به حساب اینستاگرام خود به عنوان مرکز اصلی رشد کسب و کار خود نگاه کرد؟ آیا سایت برای آنها یک مکان ثانویه به شمار می رود؟ یا سایت باید مرکز اصلی و پایگاه کسب و کار شما بوده و اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبین و هدایت و جذب آنها به سمت سایت باشد؟

سایت در برابر اینستاگرام

اگر سایت شما دارای تجربه کاربری مناسب باشد ، برای هر کسی که از یکی از اینستاگرام شما نیز استفاده می کند، دارای ارزش بسیاری خواهد بود.یک سایت مناسب خدمات کسب و کار شما را برای کسانی که در دنیای وب بوده و آماده همکاری با شما هستند تشریح می کند.

 

اینستاگرام برای کسب و کار شما

اینستاگرام از ابزارهای قدرتمند برای بازاریابی برند شما محسوب می شود که در صورتی که به صورت صحیح و بر مبنای استراتژی درست استفاده شود می تواند فرصتی برای دسترسی به میلیون ها نفر که علاقه مند به کسب و کارتان ایجاد کند.

مزایای اینستاگرام برای کسب و کار شامل موارد زیر است:

 • پتانسیلی برای افزایش فروش محصولات شما.
 • پتانسیل رتبه بالاتر در موتورهای جستجو در صورت داشتن فالوورهای زیاد
 • بازخورد و ارتباط مستقیم با مشتری
 • به راحتی تحقیق در مورد مشتریان خود انجام دهید و اطلاعات جامع درمورد علاقه مندی های آنها به دست آورید.
 • فرصت های مناسب برقراری ارتباط با مشتریان و مشاغل دیگر
 • امکان تعامل مستقیم با مشتریان در هر زمان ممکن
 • دسترسی به بازارهای بین المللی
 • راه اندازی رایگان و بسیار آسان
 • هزینه های نگهداری صفر
 • دسترسی به مشتریان / خریداران آتی در سراسر کشور.
 • شما می توانید از طریق تولید محتوی به  تعامل بافالوورها پرداخته و میان برند و مخاطبان خود وفاداری ایجاد کنید.
سایت واینستاگرام کسب و کار

معایب اینستاگرام برای کسب و کار شامل موارد زیر است:

 • شما می توانید ساعت ها زمان خود را صرف ایجاد محتوایی کنید که کمترین تعاملی ندارد.
 • بدون فعالیت روزانه ، فرصتها را از دست خواهید داد، مخاطبان انتظار پاسخ  سریع دارند.
 • اگر در روز وقت کافی را صرف تعامل با مخاطبان خود نکنید ، وفاداری آنها را از دست خواهید داد.
 • بازخورد های منفی برای همه نمایش داده می شود.
 • بسیار رقابتی بوده و پایداری در آن دشوار است.
 • شما باید از قالب آن پلتفرم برای انتشار مطالب خود استفاده کنید. برخلاف یک وب سایت که می توانید قالب های دلخواه را نصب کنید.
 • عدم کنترل – نمی توان مانع از منشن و اشتراک گذاری منفی از صفحه اینستاگرام شد.
 • سطح گزارشگیری و آنالیز از مخاطبین شما بسیار محدودتر از اطلاعات تحلیلی است که یک وب سایت در اختیار شما می گذارد..
 • گران است – بدون داشتن بودجه تبلیغاتی در اینستاگرام ، ارائه خدمات به مخاطبان هدف شما دشوار است.
 • مال شما نیست – این بستر محتوایی را که شما تولید می کنید از طریق قوانین و مقررات خود کنترل می کند.

اگر می خواهید صفحه اینستاگرام مناسب کسب و کار خود راه اندازی کنید در صفحه شبکه های اجتماعی از ما بخواهید

 

به طور خلاصه ، مزایای زیادی برای اینستاگرام وجود دارد که برای موفقیت تجارت برند شما لازم است اما باید در کنار وب سایت شما مورد استفاده قرار گیرد. 

سایت برای کسب و کار شما

داشتن وب سایت به شما امکان می دهد تا بر برند خود کنترل کاملی داشته باشید. و به این دلیل که مال شماست ،مالکیت کامل بر آن دارید. سایت می تواند نقشه راه برای کسب و کار شما باشد .سایت کسب و کارتان را به بستری تبدیل می کند که می گوید چه کسی هستید، چه کارهایی انجام می دهید ، چه چیزی شما را متفاوت می کند و چه ارزش هایی را ارائه می دهید.

علاوه بر این داشتن یک وب سایت به برند شما امنیت و اطمینان می دهد. دیگر شرایط و ضوابط خارجی وجود ندارد که باید رعایت کنید و همچنین نیازی به نگرانی در مورد بسته شدن ناگهانی آن ندارید. تا زمانی که هزینه آن را بپردازید ، همیشه پایدار خواهد بود.

داشتن دامنه نیز به این معنی است که می توانید محتوایی را تولید کنید که منحصر به برند شما باشد

محتوا به صورت وبلاگ هایی که فقط در وب سایت یافت می شود ، این امکان را برای شما فراهم می کند که در موتورهای جستجو با کلمات کلیدی خاصی که به خدمات شما مربوط می شود نمایش داده شوید.

داشتن وب سایت به معنای فعالیت با توجه به قوانین و مقرراتی است که شما وضع می کنید.

مزایای سایت برای کسب و کار شامل موارد زیر است:

 • مشتریان می توانند با یک لینک ، کسب و کار شما را به دوستان خود معرفی کرده و به آنها امکان دسترسی به همه چیز درباره شما را بدهند.
 • می توانید سایت خود را به راحتی بروزرسانی کنید. برای انجام این کار نیازی به استخدام برنامه نویس ندارید.
 • داشتن دامنه یک برند تجاری آنلاین قدرتمند ایجاد می کند که باعث می شود اعتبار بیشتری کسب کنید و بلافاصله اطمینان بین برند و مخاطبان خود ایجاد کنید.
 • آدرس های ایمیل سفارشی که از نظر اعتبار برند فوق العاده کارآمد است ، با وب سایت شما یک آدرس ایمیل معتبر برای خود ، شرکا و کارمندان خود ایجاد می کنید.
 • شما می توانید مستقیماً از وب سایت خود جدیدترین اخبار کسب وکارتان را به مشتریان ارسال کنید.
 • مقرون به صرفه است – در برابر مزیت های داشتن سایت هزینه های آن بصرفه و به یکباره است و بعد از آن خانه ای همیشگی برای کسب و کار خود خواهید داشت.
 • کنترل کامل – با داشتن سایت ، گزینه های بسیار بیشماری در مورد ظاهر، امکانات و ویژگی های آن وجود دارد. شما می توانید به هر قالب و شکلی که دوست دارید سایت خود را طراحی کرده و انواع محتوی دلخواه در آن تولید و منتشر کنید.

همچنین از دیگر مزیت های که می توان برای یک سایت برای رشد کسب و کار شما نام برد:

 • کاهش هزینه های عملیاتی – اگر شما چیزی را می فروشید ، می توانید یک فروشگاه آنلاین به سایت اضافه کنید ، که می تواند هزینه های عملیاتی بزرگی مانند اجاره یک فروشگاه فیزیکی یا داشتن چندین کارمند را کاهش دهد.
 • یک سایت آنلاین می تواند ۲۴ ساعت شبانه روز بازدید شود – بنابراین دیگر مشتری ها از دست نمی روند.
 • کاملاً قابل ردیابی است – می توانید تمام فعالیت های سایت خود را پیگیری کنید. بازدید کنندگان شما از کجا می آیند ، چه مدت در هر یک از صفحات سایت بوده اند ، چه تعداد از سایت شما بازدید کرده اند ، چگونه شما را پیدا کرده اند و چه تعداد زیادی از افراد به شما ایمیل می دهند. این امکانات داشتن سایت را برای تجزیه و تحلیل و گزارش های عمیق در مورد کسب وکارتان عالی می کند.
 • ساخت لینک – اگر محتوای شما به اندازه کافی قوی باشد و سایتهای زیادی به شما پیوند دهند ، موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی مناسب و با ارزش مشاهده می کنند و باعث افزایش رتبه موتورهای جستجو می شوند.
 • افزایش فروش – هرچه سایت شما حاوی اطلاعات مفید باشد ، بازدید کننده بیشتری خواهید داشت و هرچه بیشتر در بین موتورهای جستجو قرار داشته باشد ، احتمال بیشتری برای فروش دارید.
 • این قابلیت هاعالی نیست؟ مطمئناً داشتن سایت می تواند معایبی هم داشته باشد ، اما نه به اندازه امکانات خارق العاده ای که در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه در محصول پیلاچی پلاس

 

معایب سایت برای کسب و کار شامل موارد زیر است:

 • نگهداری- اگر وب سایت بزرگی دارید که محتوی بسیار خوبی دارد ، نگهداری از آن به زمان و تلاش زیادی نیاز داشته باشد.
 • افزایش بازدیدکنندگان – برای به دست آوردن افزایش ترافیک به وب سایت خود ، باید سخت تلاش کنید. برای این کار به یک استراتژی عمیق بازاریابی دیجیتال نیاز دارید.
 • طراحی و راه اندازی – هرچه عملکرد و طراحی وب سایت شما پیچیده تر باشد ، راه اندازی آن نیز هزینه بیشتری خواهد داشت. این روند همچنین می تواند کمی زمان ببرد.

 

چرا داشتن سایت مهم تر از اینستاگرام برای کسب وکارها می باشد ؟

 

۱- می توانید به طریقی که می خواهید محتوا را ایجاد و به اشتراک بگذارید.

هنگامی که سایت دارید،می توانید انتخاب کنید که بازدید کنندگان چه اطلاعاتی را مشاهده می کنند و تصمیم می گیرید چگونه آن را ارائه دهید.

اگر که محتوی و اطلاعات تماس شما فقط در رسانه های اجتماعی قرار دارد ، آن اطلاعات به اختیار شبکه اجتماعی در دسترس است. مثلا اگر حساب شما در اینستاگرام به طور موقت به حالت تعلیق درآید ، تا زمانی که دوباره در دسترس قرار نگیرد ، اطلاعات شما از دید عمومی ناپدید می شوند. و اگر اینستاگرام تصمیم گرفت حساب شما را به طور دائم پاک کند ، اطلاعات شما به راحتی از بین می رود.

برای مثال اگر واین را به یاد داشته باشید، شبکه اجتماعی که در آن کاربران می توانستند کلیپ های ویدیویی ۶ ثانیه ای را به اشتراک بگذارند.این رسانه حدود چهار سال بسیار محبوب بود ، تا اینکه شرکت مادر آن توییتر آن را برای همیشه بست. سپس کاربرانی که کسب و کار ودرآمد خود را بر روی این پلتفرم ساخته بودند به کلی محو شدند.

از دست دادن حساب اینستاگرام شما یک نگرانی نادر اما واقعی است ، که نه فقط برای چهره های جنجالی که برای کاربران عادی در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات امکان پذیر است.

تولید محتوی سایت و اینستاگرام

خطر بسته شدن یکی از عوامل مهمی است که شبکه های اجتماعی را تهدید می کند :

حتی شبکه های اجتماعی که در معرض خطر بسته شدن نیستند ، می توانند خط مشی ها و الگوریتم های خود را تغییر دهند ، مانند فیس بوک در اوایل سال ۲۰۱۸ که این تغییر الگوریتم باعث شد که کاربران اکنون بیشتر محتوایی که مشاهده می کنند را از ارتباطات شخصی خود (دوستان ،آشنایان و…) دریافت و کمتر از رسانه ها و سازندگان محتوا باشد.

در نتیجه بسیاری از کسب وکارها که در این بستر فعالیت می کردند مواجه با یک کاهش شدید و مداوم در ترافیک از فیس بوک شدند. فکر می کنم در مورد چگونگی تاثیر یک تغییر کوچک در کسب وکار شما درصورتی که تمامی اطلاعات کسب و کارتان محدود به رسانه های اجتماعی باشد شده باشید.

برعکس در سایت آزادی عمل و خلاقیت بیشتری نسبت به اکثر رسانه های اجتماعی دارید. توییتر محدودیت ارسال تا ۲۸۰ کاراکتر دارد. استوری اینستاگرام حداکثر۱۵ ثانیه است. اما در سایت خود بدون محدودیت می توانید متن،تصویر،ویدئو برای مخاطبین تولید کنید.

هنگامی که زمان به روزرسانی و استفاده مجدد از محتوای قدیمی فرا رسیده است ، معمولاً جستجو در سایت آسان تر از این است که دنبال پست های قدیمی حساب اینستاگرام بگردید.و به لطف تعداد بسیار زیاد و در حال رشد قالب های وب سایت، به جای اینکه در چارچوب فرمت و رنگ بندی یکنواخت شبکه های اجتماعی قرار بگیرید ، سایت را به ظاهر دلخواه خود درست کنید.

۲- سایت اعتماد و اعتبار ایجاد می کند.

اگر شما مانند جمعیت ۸۰ درصدی افرادی هستید که برای یافتن آنچه می خواهید،به جستجو متکی هستید. بدون وب سایت ، کسب و کار یا محتوی تولیدی برای افرادی که در خارج از شبکه های اجتماعی شما قرار دارند در دسترس نمی باشد.

یک سایت به شما آزادی عمل می دهد تا در نحوه نمایش در نتایج جستجو موتورهای جستجو تأثیر بگذارید. همچنین می توانید از بهترین شیوه های سئو برای کمک به سایت خود دررتبه بندی بالاتر برای کلمات کلیدی که در گوگل جستجو می شود استفاده کنید. می توانید برای اینکه بهتر توسط مشتریان محلی خود دیده شوید ، سایت خود را در Google My Business ثبت کنید. اعتبار وب سایت و اعتمادسازی برای بسیاری از مشتریان مهم می باشد. بودن در صفحات بالای موتورهای جستجو اعتماد بالایی برای خرید در مصرف کنندگان ایجاد می کنند.

امنیت و اعتبار سایت-پیلاچی

یک بررسی در سال ۲۰۱۷ نشان داد وقتی که کاربری واقعا قصد خرید دارد ، تنها جایی که برای خرید بیشتر از موتورهای جستجواعتماد می کند وب سایت های اصلی شرکت تولید کننده آن محصول یا خدمات است. در همین حال ، اعتماد عمومی به رسانه های اجتماعی نیز کاهش یافته است.

آیا اعتماد به شبکه های اجتماعی کاهش یافته است ؟

پس از رسوایی فیسبوک در پرونده کمبریج آنالیتیکا یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که فقط ۳۰٪ از آمریکایی ها به علت نقض داده ها ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و رسوایی های خبری جعلی به رسانه های اجتماعی اعتماد دارند. بنابراین حتی اگر فالوورهای زیادی در اینستاگرام دارید ، یک وب سایت می تواند اعتبار شما را تقویت کند.

آیا تا به حال کسب وکاری را آغاز کرده اید یا با صاحب یک کسب و کاری رو به رو شده اید که تنها چیزی که نماینده شغل آنها است یک صفحه اینستاگرام با ۳۵ هزار فالوور است؟

به همین دلیل است یک سایت مناسب به نوعی نماد اعتبار کسب و کار است ، زیرا می دانیم که برای ساختن آن وقت و هزینه صرف شده است. و اگر کسی مایل به هزینه کردن در کسب و کار خود باشد ، باید کاری باشد که به آن اعتقاد داشته باشد و این بدان معنی است که مشتریان نیز می توانند به آن اعتماد داشته باشند.

اکثر سایت ها دارای قسمت درباره ما و تماس با هستند که اطلاعات محل کسب و کار و مجوزهای لازم در آن نوشته شده است و نماد اعتماد الکترونیک موجود در سایت موجب اطمینان خریداران از معتبربودن سایت می شود.

همچنین با داشتن یک وبلاگ ، تولید محتوای مناسب و تعریف داستان کسب و کار خود می توانید اعتماد و اطمینان اکثر بازدیدکنندگان را به دست آورید. اکثر مردم تمایل دارند اطلاعات ارزشمند کارت اعتباری خود را فقط به کسانی که اعتماد دارند تحویل داده و آنچه را که در برابر آن می خواهند دریافت کنند.

 

۳- می توانید به روشی که می خواهید درآمد کسب کنید.

به طور کلی شبکه های اجتماعی برای سرمایه گذاران و نه برای کاربران بسیار پول ساز است. اینستاگرام نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین این شبکه های اجتماعی منبع درآمد عالی برای شرکت های بزرگ و اینفلوئنسرها(افراد مشهور با فالوورهای زیاد در اینستاگرام که محصولات مختلف را تبلیغ می کنند) می باشد.

اگر در مورد کسب درآمد آنلاین جدی هستید ، حضور پرقدرت در اینستاگرام بخش مهمی از برنامه بازاریابی شما است. اما دلیل اهمیت سایت این است که اختیار عملی به کسب و کار میدهد که رسانه های اجتماعی به شما نمی دهد.همچنین این نکته را به یاد داشته باشید : وقتی مردم آماده خرید اینترنتی هستند در بیشتر مواقع به دنبال سایت می گردند.

همچین می توانید در سایت یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید و محصولات و خدماتی که عرضه می کنید را به طور مستقیم به فروش برسانید.در این فروشگاه می توانید بی نهایت کالا تعریف کرده و انواع کوپن های تخفیف را برای مشتریان خود ایجاد کنید و مشتریان با اتصال به درگاه های معتبر و امن کشور با اطمینان خرید انجام دهند.

اگر دوست داشتید می توانید مقاله آموزش جامع راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه به صورت عملی را مطالعه کنید

 

.

۴- سایت شما همه چیز درباره شماست.

در اینستاگرام حتی اگر بهترین پروفایل دنیا را داشته باشید کمتر پیش می آید که شخصی یک اکانت مورد علاقه خود را پیدا کند و سپس نیم ساعت را در آن پروفایل بگذارد.

شما ممکن است چند پست اول را نگاه کنید، سپس پیج را فالوو کنید، و با اضافه شدن آن به پیج شما با آن تعامل برقرار کنید.در واقعیت ، اینستاگرام بستری از محتوای مختلف که توسط کاربران آن تولید می شود و بعید است کسی قصد دارد بیش از ۳۰ ثانیه را با شما بگذراند. این روشی است که این پلتفرم طراحی شده است.

اما اگر شما سایت کسب و کار خود را به خوبی طراحی کرده و استراتژی خوبی را در آن گنجانده باشید ، می توان با اطمینان گفت مردم بیش از ۳۰ ثانیه در سایت شما خواهند بود. معمولا آن قدر فرصت دارند که بتوانند چند پست وبلاگ بخوانند و حتی در خبرنامه ایمیلی شما ثبت نام کنند.کاری که معمولا در پیج اینستاگرام شما اتفاق نمی افتد.

اگر در کنار سایت خود فروشگاه اینترنتی داشته باشید میتوانید با ارائه خدمات با کیفیت و پشتیبانی مناسب، کاربران خود را به مشتریان دائمی محصولاتتان تبدیل کنید.

تجربه کاربری سایت و اینستاگرام

با توجه به الگوریتم شگفت انگیز پلتفرم اینستاگرام ، تقریباً ۱۰۰٪ احتمال وجود دارد که همه دنبال کنندگان شما پست های شما را نبینند.این بدان معنی است که آنها می توانند برخی از اطلاعات و محتوی مهم پست هایی که ارسال می کنید را از دست بدهند.متأسفانه ، در مورد تغییر الگوریتم ها واقعاً هیچ کاری نمی توانید انجام دهید و هیچ راهی برای کنترل اینکه چه کسی محتوای شما را می بیند و چه کسی نبیند وجود ندارد.

 

۵- داشتن سایت برای سئو بهتر است.

آیا می دانید کپشن های شگفت انگیز اینستاگرام که چنین مطالب ارزشمندی را برای خوانندگان ارائه می دهند ، در نتایج گوگل ظاهر نمی شوند؟بله ، مهم نیست که محتوای شما چقدر باورنکردنی باشد . اگر فقط آن را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید ، موتورهای جستجو نمی دانند که وجود دارید.این بدان معناست که شما فرصت ارتباط با افراد زیادی که در حال جستجو از طریق گوگل هستند را از دست داده اید.

همه می دانیم که اینستاگرام بسیار محبوب است و میلیون ها نفر در آن حضور دارند ، اما گوگل هنوز هم حاکم بلامنازع اینترنت و موتورهای جستجو است.با ارسال مطالب باکیفیت در سایت خود ، معمولاً در قالب وبلاگ ، گوگل می تواند در صورت جستجوی کلمات مربوط به شما در اینترنت، محتوی سایت شما را به افراد نشان دهد.بنابراین می توانید این کار را به روش دیگر انجام داده و ابتدا محتوا را برای وبلاگ خود تهیه کنید ، سپس آن را برای پست یا استوری اینستاگرام مجدداً مورد استفاده قرار دهید.

در نتیجه اینستاگرام نباید تنها راه اصلی باشد که بتوانید محتوا را با مردم به اشتراک بگذارید. باید ابزاری باشد که شما از آن استفاده می کنید تا افراد را به مطالب طولانی در وب سایت خود بکشانید.بنابراین اگر فقط در اینستاگرام حضور داشته و یک وب سایت ندارید ، نمی توانید ارتباط خود را با هزاران مشتری بالقوه برقرار کنید.

 

۶- سایت شما دستیار تمام وقت بازاریابی شماست.

اینستاگرام یکی از بهترین راه های بازاریابی محصول است . فکر نمی کنم راه بهتری برای برقراری ارتباطات اولیه و توسعه روابط ایده آل با مشتری وجود داشته باشد. به همین دلیل است که من وقت زیادی را صرف آن می کنم.اما بعضی روزها نمی توان در اینستاگرام حضور داشت. درست است که می دانم اگر یک هفته در اینستاگرام حضور نداشته باشم کار من زمین نخواهد ماند،اما مطمئناً افت در تعامل و فعالیت کلی من در پروفایل اینستاگرام مشاهده می شود.و این اصل کلی رسانه های اجتماعی است .شما باید دائم در آن حضور یابید. ارسال مداوم پست ، استوری،لایک، کامنت و اشتراک گذاری مطالب ارزشمند در اکثر روزها برای شما لازم است.

سایت بازاریابی محصولات

و دقیقاً به همین دلیل است که داشتن وب سایت می تواند بسیار رهایی بخش باشد. وقتی یک بار آن را طراحی کردید (با فرض اینکه از استراتژی و طراحی خوبی استفاده کرده اید) ، دیگر کار شما انجام شده است . علاوه بر پست های وبلاگ خود ، نیازی به دائماً بروزرسانی آن نیست.از آنجایی که وب سایت شما همیشه فعال است ، هرکسی در هر جای دنیا می تواند به آن دسترسی داشته باشد ، درباره شما بیاموزد و بدون نیاز به انجام کاری ، از شما خرید کند.

برای خود من زمانی هایی بوده که خواب بوده ام از طریق وب سایت خود فروش کرده ام … جالب است نه؟

وب سایت شما باید ارزشمندترین ابزار بازاریابی شما باشد زیرا در ۳۶۵ روز سال وبه صورت ۲۴ ساعته برای شما فعالاست، حتی اگر به طور جدی کاری را انجام نمی دهید.

۷- شما صاحب وب سایت خود هستید.

بارها و بارها شنیده اید که محتوای رسانه های اجتماعی متعلق به شما نیست و کنترل کامل آن را ندارید.با اینستاگرام (و به طور کلی رسانه های اجتماعی) ، شما باید طبق قوانین شخص دیگری بازی کنید. و آنها می توانند تصمیم بگیرند که قوانین را تغییر دهند یا بازی را کاملاً تعطیل کنند.

اما من می توانم به شما قول بدهم ، رسانه های اجتماعی بسیار بی ثبات تر هستند. اینستاگرام هنوز در اوج خود قرار دارد ، اما دوام آن قبل از شکست توسط پلتفرم بعدی چقدر طول خواهد کشید؟

سایت شما خانه شماست

صفحات کسب و کار فیس بوک به را یاد داشته باشید ؟مشکلی که چند سال پیش برای تلگرام پیش آمد یادتان هست؟ و یک ثانیه به این موضوع فکر کنید … اگر فردا اینستاگرام تعطیل شود چه می کنید؟

 

 

نتیجه گیری :

سایت شما باید مرکز اصلی حضور آنلاین شما باشد و رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام باید ابزار بازاریابی باشند. این دو دست به دست هم می دهند و هر دو برای موفقیت آنلاین کسب و کار شما بسیار مهم هستند.بنابراین ، به طور خلاصه در عصر دیجیتال ، به یک وب سایت نیاز دارید ، اما به رسانه های اجتماعی نیز احتیاج دارید.

با داشتن سایت ، شما بر حضور آنلاین خود کنترل کاملی دارید اما باید از اینستاگرام نیز به نفع کسب و کار خود استفاده کنید. در حالت ایده آل ، رسانه های اجتماعی باید به عنوان یک بستر بازاریابی برای پیشبرد ترافیک به سایت شما استفاده شود.

سپس می توانید بسته به استراتژی که دارید از آن ترافیک هدایت شده به سایت برای اهداف گوناگون خود استفاده کنید. به همین دلیل است که کارآفرینان همچنان در سال ۲۰۱۹ به سایت احتیاج دارند. از طرف دیگر ، رسانه های اجتماعی صرفاً باید به عنوان ابزاری برای دستیابی به مخاطبان جدید ، برای تعامل با آنها و رشد کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *