92{icon} {views}

اینترنت باعث شده است تا درآمدزایی از فروش محصولات راحت تر از همیشه شود. در حقیقت ، شما می توانید فروشگاه اینترنتی خود را در کم تر از یک هفته ایجاد کنید . شاید این فرآیند از ایجاد یک وب سایت پیچیده تر باشد ، اما نه زیاد! در آموزش جامع فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه سعی شده تا شما را با چالش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا کنیم.

هزینه های پیش رو برای راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی (مغازه) را فراموش کنید ، فروشگاه های اینترنتی آینده ای بسیار درخشان دارند و شما می توانید بخشی از این آینده باشید.حتی اگر پیش از این هرگز وب سایت ایجاد نکرده باشید یا ایده ای برای فروش چیزی ندارید ، هنوز می توانید یک فروشگاه اینترنی با کمترین هزینه راه اندازی کنید.

این روند برای افراد کم حوصله مناسب نیست. اما برای کسانی که صبور هستند و در برابر مشکلات تسلیم نمی شوند ، ایجاد یک فروشگاه اینترنتی موفق مطمئناً امکان پذیر است.در این آموزش سعی شده به صورت جامع صفر تا صد راه اندازی یک کسب و کار و فروشگاه اینترنتی برای شما نمایش داده شود.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-فروشگاه آنلاین

در مقاله آموزش جامع فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه یاد می گیرید چگونه یک فروشگاه اینترنتی را از صفر راه اندازی کنید. مواردی مانند:

  • چگونه نام دامنه و هاست کامل را برای فروشگاه جدید خود بیابید؟
  • روشهای مختلف ساخت یک فروشگاه اینترنتی و مسیری که باید طی کنید؟
  • چرا تحقیقات بازار ضروری است،چگونه آن را انجام دهیم و چه نوع محصولاتی ترند و داغ روز هستند؟
  • چگونه اقدامات دقیق برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود را انجام دهید؟
  • چگونه می توان اولین فروش محصول خود را داشت؟
  • مؤثرترین رویکردها برای ایجاد فروش روزانه بیشتر چه می باشد؟

کارهایی که شما باید قبل از ساخت فروشگاه آنلاین خود انجام دهید :


پیش نیازهای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه به صورت عملی :

برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین به یک نام دامنه و هاست احتیاج دارید. اگر در حال حاضر نمی دانید که چه چیزی می خواهید بفروشید  می توانید بعداً دامنه را خریداری کنید. اما این بخش را هنگامی که به نام دامنه فکر کردید ، به خاطر داشته باشید.


راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه -هاست و دامنه کسب وکار شما

گزینه های بسیاری برای ساخت فروشگاه آنلاین وجود دارد. به عنوان مثال ، استفاده از سرویس هایی مانند Shopify و Wix که یک انتخاب معمولی است. یا می توانید از سرویس و بستر پرقدرت ووکامرس (WooCommerce)  استفاده کرده و سایت خود را ایجاد کنید.

با WooCommerce کنترل کاملی بر طراحی فروشگاه خود دارید. بعلاوه ، از آنجا که وردپرس و WooCommerce رایگان هستند ، فقط باید هزینه نام دامنه و هاستینگ را پرداخت کنید.

محصولات و خدمات مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه آنلاین :

برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی، محصولات و خدمات خاصی وجود دارد که می توانید با سرمایه گذاری و تفکر در مورد آنها زودتر به نتیجه مورد نظر خود برسید:

یک نام دامنه مناسب کار شما

میزبان وب (هاستینگ) که بتواند از کسب و کار شما پشتیبانی مناسب انجام دهد

ابزارها وبستر ساخت فروشگاه شما ، مانند وردپرس و WooCommerce

ایجاد محصول اولیه یا MVP کسب وکار

بسته بندی جذاب برای ارسال محصولات شما

بودجه ای برای تبلیغات پولی

همانطور که می بینید برای راه اندازی کسب وکار یا فروشگاه اینترنتی یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه (و البته ناچیز) لازم است. اما در مقایسه با راه اندازی یک مغازه فیزیکی و هزینه های رهن ، اجاره و هدررفت زمان ، این سرمایه گذاری حداقل و بسیار کم است .

اکنون با هم کارهایی که شما باید قبل از ساخت فروشگاه آنلاین خود انجام دهید را بررسی می کنیم :

مرحله ۱ – تحقیقات بازار

شروع یک فروشگاه اینترنتی بدون داشتن هیچ محصولی غیرممکن خواهد بود. اما ، چگونه می توانید محصولاتی برای فروش پیدا کنید؟ در صورتی که هیچ کس مایل به خرید آنچه شما می فروشید نیست .

آنچه  در شروع یک فروشگاه آنلاین اهمیت دارد انتخاب محصول مناسب برای فروش و بازار مناسب برای فروش می باشد که به نوعی سخت ترین مرحله است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه -نیازهای بازار را درک کنید

شاید شما جزء یک در میلیون نفری باشید که یک ایده برای محصولی دارید که مردم نه تنها عاشق آن هستند بلکه از پرداخت هزینه برای آن نیز خوشحال می شوند؟ اما معمولاً این طور نیست.بنابراین فقط به این دلیل که ایده ای ندارید به معنای این نیست که نمی توانید یک فروشگاه موفق ایجاد کنید.

همه اینها با یک سؤال ساده شروع می شود: مردم در قبال چه نیازهایی(محصولات وخدمات) حاضرند پول بپردازند؟

پاسخ کاملاً ساده است .شما یک نیاز و مشکل  شناسایی می کنید ، سپس آن را با محصول یا خدمات خود حل کرده و سود می کنید. آنچه شما باید به دنبال آن باشید شکافی در بازار است که در حال حاضر کم ارزش است. اگر این توضیحات به نظر گیج کننده می رسد در زیر مراحل گام  به گام برای کشف محصول و بازار ایده آل شما به صورت عملی شرح داده شده است.

۱-۱- با محصولات و ایده های داغ روز هماهنگ شوید.

شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی می خواهید چیزی منحصر بفروشید. اگر کسی بتواند به مغازه محله خود مراجعه کند و آنچه که شما می فروشید را خریداری کند ، موفقیت چندانی نصیبتان نمی شود. برای خرید از شما باید به بازدید کنندگان خود دلایلی بدهید. یکی از این دلایل می تواند این باشد : آنها نمی توانند آنچه را که شما می فروشید در هر جای دیگر دریافت کنند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه -با محصولات و ایده های داغ روز هماهنگ شوید.

یکی از این راه ها هماهنگ کردن خود با  فروش محصول یا رفتن به بازاری است که در حال حاضر بسیار داغ و پرفروش است می باشد. این به شما اطمینان می دهد که نه تنها در کوتاه مدت بلکه در دراز مدت نیز درآمد کسب می کنید. از این که انتهای موج محبوبیت یک محصول را بگیرید متنفرباشید.

درعوض ، سعی کنید محصولی را پیدا کنید که محبوبیت خود را هرروز افزایش می دهد.

قبل از بررسی کردن ابزارهای زیر ایده خوبی است که به احساسات و علایق فعلی خود توجه کنید. این یک نقطه شروع خوب برای کاوش در انواع محصولات و بازارها خواهد بود.

مدتی خود را با سؤالات زیر تنها بگذارید:

من در زندگی روزمره با چه مشکلی روبه رو هستم؟

چه کالاهایی که متعلق به خودم است را دوستشان دارم؟

به محصولات چه شرکت هایی علاقه مندم؟

آیا گروهی از افراد وجود دارند که من عمیقاً با آنها ارتباط دارم؟

با تلاش برای یافتن پاسخ های فوق می فهمیم که آیا می توانیم با استفاده از ابزارهای زیر برخی از پاسخ ها را کشف کنیم:

Google Trends

 Google Trends  یکی دیگر از ابزارهای بسیار مفید است که به شما در پیش بینی آینده کمک می کند و در این آموزش جامع فروشگاه اینترنتی قرار داده شده است. شما میتوانید نگاهی کلی به آنچه در سراسر جهان وجود دارد بیندازید یا نمودار موضوعاتی که داغ شده اند را بررسی کنید.

همچنین در اینجا می توانید ببینید که چه چیزی در بازارهای خاص ، چه در زمان حال و چه از گذشته ، رواج دارد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-گوگل ترند

اما اگر نوع محصول یا خدمات مورد نظر خود را می دانید ، این ابزار حتی می تواند با ارزش تر باشد. این ابزار داده های مورد جستجو را از ۲۰۰۴ گردآوری می کند، بنابراین می توانید ایده خود را از یک بازار یا محصول خاص که محبوبیت خود را در طی این سال ها حفض کرده و یا افزایش داده است بگیرید.

به عنوان مثال ، در اینجا داده های مربوط به “کتونی نایک” از سال ۲۰۰۴ است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-تحقیق کلمات کلیدی

می بینید که این جایگاه  رو به افزایش است و هیچ نشانه ای از کند شدن نشان نمی دهد.

برای یادگیری درباره ابزارهای گوگل به پکیج ابزارهای گوگل مراجعه کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، محصولات زیر را بررسی کنید. هر محصول  را در Google Trend جست وجو کرده ، بنابراین می توانید ببینید که واقعاً محبوبیت آنها چقدر است :

کفش مردانه

کوله پشتی

ساعتهای هوشمند

همچنین می توانید هر محصول یا کلمه ای که مربوط به کسب و کاری است که می خواهید راه اندازی کنید را در اینجا جستجو کرده و از داغ بودن آنها مطلع شوید.امیدوارم ایده های محصولات بالا الهام بخش شما باشند. یا شاید قصد دارید با یکی از محصولات موجود در لیست بالا کار خود را شروع کنید.

 اینفلوئنسرهای اینستاگرام

از آنجایی که در حال ساختن یک فروشگاه اینترنتی هستید اینستاگرام ابزاری بسیار مفید برای شما خواهد بود. برندهای بی شماری در پشت بازاریابی اینفلوئنسرهای اینستاگرام ساخته شده است . به جای اینکه فقط از اینستاگرام به عنوان راهی برای رشد فروشگاه خود استفاده کنید ،می توانید از آن برای به عنوان یافتن بازاری برای محصولات آتی خود استفاده کنید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-بازاریابی اینفلوئنسرها

وقتی در حال تحقیق در مورد جایگاه خود هستید ، خواهید فهمید که کدام اینفلوئنسرها تأثیرگذار در فضای کاری شما هستند. همانطور که حساب کاربری آنها را نگاه می کنید به دنبال محصولات و خدماتی باشید که اغلب آن را تبلیغ می کنند.

بخت با شما یار است که این محصولات جزء ترندها هستند و ایده خوبی از محصولات یا حتی شرکت هایی که در راه اندازی کسب و کار خود باید به آنها توجه کنید به شما ارائه می دهند که می توانید فروشگاه خود را بعد از آن ایجاد کنید.

ملاحظاتی در باره محصولات و خدمات

فراتر از پیدا کردن یک کالای پر فروش که مدتی به فروش خواهد رسید ، چند عنصر دیگر وجود دارند که باید در یک محصول به دنبال آن باشید.

اولین مورد این است که حمل و نقل آن آسان باشد.

با شروع کار ، احتمالاً خودتان تمام محصولات را به آدرس مشتری ارسال می کنید. به همین دلیل ، شما باید بتوانید محصولات خود را از خانه یا محل کار خود به راحتی مدیریت و حمل کنید. به علاوه ، شما نمی خواهید نرخ حمل و نقل خیلی بالا باشد. بیشتر مصرف کنندگان عادت دارند مبلغ بسیار کمی و حتی حمل و نقل را پرداخت نکنند. بنابراین داشتن نرخ حمل و نقل گزاف فقط از فروش شما کم می کند.

مورد دوم این است که شما می خواهید یک کالای با ارزش را بفروشید.

هیچ مشکلی در فروش تعداد بسیاری محصولات ارزان وجود ندارد ، اما مسئله اصلی این است که حاشیه های سود شما بسیار پایین خواهد بود. به عنوان یک فروشگاه آنلاین ، تمایل دارید حاشیه های سود خود را تا حد ممکن حفظ کنید.به همین دلیل ، شما می خواهید کالایی را بفروشید که ارزش بالایی داشته باشد.

این بدان معنا نیست که تولید کالای شما گران است ، بلکه باید با قیمت بالاتر بفروشد. مثلا محصول شما می تواند یک مشکل بسیار مهم را که مردم مایل به پرداخت هزینه بیشتری برای آن هستند حل کند.

۲-۱- نقطه اتصال میان علاقه خود و نیاز بازار را پیدا کنید.

اگر واقعاً به ایده خود توجه نکنید ، یک بازار داغ مهم نیست. مطمئناً پول می تواند یک انگیزه بزرگ باشد. اما ، هنگام ایجاد مشاغل واقعی ، باید انگیزه ای داشته باشید که فراتر از سود مالی باشد.

امیدوارم که در حال حاضر تعداد انگشت شماری از محصولات و خدماتی که در فروشگاه اینترنتی شما قرار خواهند گرفت را در ذهن داشته باشید. آن محصولات را با پاسخهای خود از سؤالات زیر مقایسه کنید:

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-نیاز های بازار را بشناسید

آیا شما در واقع به بازار یا محصول اهمیت می دهید؟

آیا می خواهید ۵ سال  در این جایگاه  کار کنید یا بیشتر؟

آیا تجربه کافی در بازار را دارید؟

آیا این بازار به اندازه کافی بزرگ است که بتواند یک شرکت دیگر مثل شما در آن کسب درآمد کند؟

با این وجود ، یافتن یک کالای پر طرفدار که اشتیاق به آن دارید ممکن است کافی نباشد. شما باید راهی برای متمایز کردن خود از بقیه بازار پیدا کنید. شما نباید محصولی را دقیقاً مشابه آن در خارج از اینجاست را منتشر کنید.

همچنین سؤالات زیر را از خود بپرسید:

محصول شما چه کاری را انجام می دهد که دیگر محصولات نتوانند؟

محصول شما چه درد خاصی را حل می کند؟

چگونه در این بازار دوام خواهید آورد؟ (خدمات بهتر مشتری و تجربه کاربری ، مواد بهتر و غیره)

آیا کاری هست که رقبای شما انجام دهند که شما نمی توانید با آن رقابت کنید؟

۳-۱- ایده خود را اعتبارسنجی کنید

با چند ایده در دست ، زمان آن است که عمیق تر شیرجه بزنید تا مطمئن شوید که یک بازار واقعی وجود دارد. چند روش برای اعتبار سنجی تقاضای بازار وجود دارد ، اما متداول ترین آنها استفاده از گوگل و سایت های پرطرفدار است.

در اینجا چندمثال از نحوه انجام این کار آورده شده است:

لیست های پرفروش های دیجی کالا را بررسی کنید.

دیجی کالا به عنوان بزرگترین خرده فروشی آنلاین کشور می تواند منبع اطلاعاتی خوبی برای شما باشد. مثل لیست پرفروش های این سایت که می توانید با استفاده از آن دانش  بازار خود را افزایش دهید و یاد بگیرید که چه محصولات در واقع محبوب و پرفروش هستند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-سایت دیجی کالا

به عنوان مثال می خواهیم کالاهای آرایشی و بهداشتی را بررسی کنیم. ما در مورد کالاهای پرفروش تحقیق می کنیم تا ببینیم مردم در واقع چه کالاهایی خریداری می کنند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-پرفروش ترین محصولات

آنچه ما به دنبال آن هستیم نوعی محصول است که عملکرد خوبی دارد. اگر چندین شرکت وجود دارند که کالای مشابهی را می فروشند و همه موفق می شوند ، این یک چیز خیلی خوب است.این بدان معنی است که بازار بزرگی برای محصول شما و فضای زیادی برای موفقیت شما وجود دارد. در این حالت ، رقابت چیز خوبی است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-محبوب ترین محصولات

در اینجا یک نکته کلیدی وجود دارد:

اگر به دنبال پیدا کردن شکاف در یک بازار هستید ، مدتی را صرف خواندن نظرات منفی کنید. این می تواند به کشف برخی از مشکلاتی که خریداران با محصولات موجود دارند کمک کند ، که برطرف کردن این مشکلات می تواند به کسب و کار شما کمک کند.

انجام تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یا keywords در واقع کلماتی هستند که کسب و کار شما برای این کلمات در صفحات گوگل نمایش داده می شوند.این احتمال وجود دارد که شما بخواهید از Google برای پیشرفت کار خود استفاده کنید ، خواه از طریق Adwords یا جستجوی ارگانیک.

در اینجا چگونه می توان فهمید چه افرادی در جستجوی کالاهایی مانند محصولات شما هستند یا کلمات کلیدی مرتبط با بازار شما را سرچ می کنند؟

یک دسته از ابزارهای پولی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، اما اگر محدودیت بودجه دارید ، می توانید از Google Keyword Planner استفاده کنید. این کار به مراحل بیشتری نسبت به استفاده از یک ابزار پولی مانند KWFinder نیاز دارد ، اما هنوز هم می تواند اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

انجام تحقیق کلمات کلیدی برای شما در محصول پیلاچی پلاس

ایمیل خود را وارد کرده و وارد حساب گوگل خود شوید.

ابتدا به Google Keyword Planner بروید.

حساب کاربری گوگل ترند

سپس گزینه ” go to keyword planner ” را انتخاب کنید. قسمت مهم در اینجا این است که وقتی شما با تصویر زیر رو به رو می شوید به جای انتخاب سه گزینه نمایش داده شده بر روی لینکی که در زیر این گزینه ها قرار داده شده کلیک کنید.

گوگل ترند

سپس بر روی گزینه submit کلیک کرده تا به مرحله بعد بروید.

گوگل ترند

گزینه “Explore your account” انتخاب کرده تا مراحل ثبت نام شما تمام شود.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-گوگل ترند

اکنون تصویر زیر برای شم نمایش داده می شود که باید گزینه ” Find new keywords ” را انتخاب کنید.

ابزار یابنده کلمات کلیدی

در صفحه بعدی کلید واژه هدف یا گروه کلمه های کلیدی خود را وارد کنید. سپس لیستی از کلمات کلیدی مختلف ، که به آنها محدوده ترافیک داده می شود ، به شما داده می شود.

گوگل ترند

با کلیک روی کلمات پیشنهادی و انتخاب گزینه ” add to plan ” ، کلمات کلیدی مرتبط را به پلن خود اضافه کنید.

نتایج گوگل ترند

بعد ، گزینه “Plan Overview” را در سمت چپ انتخاب کنید. به شما یک سری از داده های تبلیغاتی نمایش داده می شود ، اما آنچه برای شما با ارزش است ستون “Impressions” زیر کلمات کلیدی (شکل زیر) است.

گوگل ترند

سپس عدد ذکر شده در زیر Impressions را بگیرید و آن را در ۳۰ ضرب کنید. این تخمین به شما می گوید که چه تعداد افراد در هر ماه معین آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند.این رویکرد فوق العاده دقیق نیست ، اما مکان خوبی برای شروع است. اگر در زمینه استخراج نتایج جستجوی جدی هستید ، سرمایه گذاری در یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی  پولی ایده ای هوشمندانه است.

۴-۱- یک نمونه اولیه یا MVP ایجاد کنید

در حال حاضر شما باید ایده خوبی برای فروشگاه آنلاین خود داشته باشید. اما به جای اینکه به همه درباره ایده جالب خود بگویید ، باید یک محصول واقعی به آنها نشان دهید.این نسخه اول از محصول شما لازم نیست که کامل باشد.

در عوض ، آنچه را به عنوان حداقل محصول پذیرفتنی یا MVP شناخته می شود ، ایجاد کنید. این نسخه باید به هدف یا آن محصولی که می خواهید تبدیل شود، اما به هیچ وجه نسخه نهایی نیست.

نمونه اولیه mvp

سعی کنید هرچه سریعتر محصول MVP خود را بسازید و آن را در دست افراد واقعی قرار دهید. شاید شما دوستان زیادی دارید که متناسب با بازار هدف شما هستند؟ یا می توانید محصول خود را به عنوان یک مشوق برای اینکه افراد به لیست ایمیل شما بپیوندند قرار دهید.

شما می خواهید تا آنجا که ممکن است بازخورد دریافت کنید تا بفهمید که آیا مردم محصول شما را خریداری می کنند یا نیاز به نقطه اتکا دیگری دارید.بهتر است زودتر این کار را انجام دهید تا اینکه در اطراف محصولی که هیچ کس دوست ندارد فروشگاهی ایجاد کند.

بسته بندی محصولات

نکته دیگری که باید در مورد آن فکر کنید بسته بندی محصولات شما است. همانظور که مردم در مورد کتاب ها از روی جلدشان قضاوت می کنند ، همین کار را با بسته بندی شما انجام می دهند. بعلاوه ، این اولین چیزی است که آنها جلو در خانه خود یا در صندوق پستی خود می بینند.

مدتی را صرف این فکر کنید که می خواهید مشتری شما هنگام باز کردن محصول شما چه تجربه ای داشته باشد و متناسب با آن اجزا را انتخاب کنید.یکی از بهترین منابع برای پیدا کردن انواع مختلف بسته بندی ، جستجو در گوگل و یافتن منابع بی شماری برای ایده گرفتن ، چاپ و استفاده در محصولات است.

حمل و نقل محصولات

پس از تایید سفارش ،مبلغ کالا به همراه هزینه حمل و نقل از مشتری دریافت می شود.البته این به سیاست شما بستگی دارد.بسیاری از مشتریان هزینه حمل و نقل رایگان را بیشتر می پسندند.اکنون زمان آن رسیده که محصولات خود را به مشتریان خود ارسال کنید.

هنگامی که شما کارتان را تازه شروع می کنید بهتر است که خودتان تمام محصولات خود را بسته بندی و حمل کنید. پس از آماده شدن برای حمل و نقل ، از ارائه دهنده های خدمات پستی مانند پست پیشتاز ، سفارشی  یا تیباکس استفاده خواهید کرد.با بزرگ شدن فروشگاه شما احتمالاً برای کاهش هزینه ها بخش حمل و نقل را به یک شرکت شخص ثالث تغییر می دهید.

مرحله ۲ – ساختن یک فروشگاه آنلاین (قسمت فنی )

مراحل بالا کار زیادی را می طلبد ، بنابراین اگر تاکنون این کارها را انجام داده اید ، تبریک می گویم. پیدا کردن محصولی که به آن اهمیت می دهید به اندازه کافی سخت است، پیدا کردن محصولی که به آن اهمیت می دهید و مردم نیز آن را می خرند واقعاً دشوارتر است.اما اگر این کار را کرده اید ، وقت آن رسیده است که فروشگاه اینترنتی  خود را راه اندازی  کنید .

اگر نام دامنه و هاست ندارید ، اکنون زمان آن است که این موارد را خریداری کنید.مطمئن شوید که هاست شما با بزرگ شدن فروشگاه توانایی سرویس دهی دارد و از نصب وردپرس پشتیبانی می کند ، زیرا ما از این سیستم مدیریت محتوی(CMS) برای ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده می کنیم.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-دامنه سایت

اگر نامی برای فروشگاه خود گذاشته و دامنه خود را دراختیار دارید ، پس مدتی را به سؤال های زیر پاسخ دهید:

آیا نام دامنه برای مخاطب هدف من جذاب است؟

آیا نام دامنه  مربوط به بازار یا محصول من است؟

به آدرس  و دامنه مرتبط خود به عنوان نمایشی از نام تجاری خود فکر کنید. لیستی از شرکت های مورد علاقه خود تهیه کنید و ببینید که چگونه آنها چیزی ارجینال و به یاد ماندنی ایجاد کرده اند.

۱-۲- نصب وردپرس

با آماده شدن دامنه خود و میزبانی وب ، زمان آن است که وردپرس را نصب کنید . این پایه و اساس وب سایت شما و کل فروشگاه آنلاین خواهد بود. خوشبختانه ، اگر از محصول پیلاچی پلاس استفاده می کنید ، این روند بسیار آسان است و وردپرس به طور خودکار برای شما نصب خواهد شد تا مشکلی نداشته باشید.

پس از ورود به داشبورد وردپرس و قبل از نصب و راه اندازی فروشگاه اینترنتی قصد داریم چند صفحه ایجاد کنیم که سایت شما به آن نیاز دارد.

به بخش برگه ها>افزودن جدید رفته و صفحه “درباره ما”  را ایجاد می کنیم. در اینجا داستان کسب و کار خود را وارد کرده و در مورد نحوه تأسیس شرکت و محصولاتی که ارائه می دهید صحبت خواهید کرد.

صفحات دیگری که ممکن است بخواهید در وب سایت تجاری ایجاد کنید شامل موارد زیر است: خانه ، روش های حمل و نقل ، سؤالات متداول ، پشتیبانی محصول و  وبلاگ .

ووکامرس به طور خودکار صفحات دیگری را برای فعالیت شما ایجاد می کند ، مانند صفحه فروشگاه شما ، صفحه پرداخت و موارد دیگر.

۲-۲- راه اندازی WooCommerce

WooCommerce یک افزونه رایگان وردپرس است که سایت عادی شما را به یک فروشگاه اینترنتی تمام عیار تبدیل می کند . پیدا کردن یک افزونه مفیدتر و دارای قابلیت های بیشتر از آن دشوار خواهد بود.

همچنین یک کتابخانه  افزونه های ووکامرس نیز وجود دارد که می توانید برای افزودن ویژگی های بیشتر به فروشگاه خود خریداری کنید .

همچنین امکان اتصال فروشگاه به درگاه های معتبر کشور فراهم بوده و مشتریان به آسانی می توانند محصولات شما را خریداری کنند. در محصول پیلاچی پلاس امکان ایجاد یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای برای کاربران به آسانی و به صورت خودکار قرار داده شده است و کاربران تنها باید به افزودن محصولات و خدمات خود بپردازند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس-ووکامرس و وردپرس

۲-۳- طراحی فروشگاه شما

برای طراحی فروشگاه خود می توانید از پوسته های  ارائه شده توسط وردپرس استفاده کنید.از آنجا که WooCommerce یک افزونه مهم وردپرس است ، با  اکثر پوسته های وردپرس سازگار است. اما از آنجا که شما در اینجا خواهان  ایجاد  یک فروشگاه آنلاین هستید و نه فقط محصولات جانبی ، باید یک پوسته خاص و حرفه ای ووکامرس را انتخاب کنید.

این پوسته ها ساخته شده اند تا به شما کمک کنند از WooCommerce بیشترین بهره را ببرید .در محصول پیلاچی پلاس سعی شده است که از حرفه ای ترین و محبوب ترین پوسته های وردپرس مانند فلت سام استفاده شود تا شما بهترین تجربه کاربری را برای مشتریان خود ایجاد کنید.

۴-۲- اولین محصول خود را اضافه کنید

در حال حاضر فروشگاه شما باید دارای قالب مناسب و آماده برای اضافه کردن محصولات باشد.برای انجام این کار پس از ورود به داشبورد وردپرس قسمت محصولات> جدید را از نوار کناری سمت راست اضافه کنید. شما باید به صفحه ای بروید که مانند صفحه زیر است. اگر به وردپرس عادت کرده اید ، پس متوجه خواهید شد که این صفحه بسیار شبیه به ویرایشگر استاندارد نوشته یا صفحه است.

افزودن محصول جدید

سپس محصولی را به فروشگاه خود اضافه کنید.با حرکت به پایین ، بخش هایی را پیدا می کنید که می توانید قیمت محصول خود را وارد کنید و توضیحات محصول را اضافه کنید.داده های محصول را اضافه کنید.سرانجام ، در سمت چپ صفحه محصول خود ، می توانید یک عکس محصول اضافه کنید ، یا حتی یک گالری کامل ایجاد کنید.

تصاویر محصول را اضافه کنید.در محصول پیلاچی پلاس همه مراحل راه اندازی فروشگاه با ووکامرس ( فروش محصولات و انواع کوپن های تخفیف و خدمات پس از فروش ) برای شما انجام می گیرد.

افزودن قیمت جدید

با WooCommerce می توانید محصولات زیادی را که می خواهید اضافه کنید. با این حال ، اگر تازه کار را شروع کرده اید ، ممکن است فقط یک محصول داشته باشید. این کاملا خوب است ، فقط لیست کالاهای خود را ایجاد کرده و کل فروشگاه خود را در اطراف آن بسازید.

مرحله ۳ – بازاریابی فروشگاه اینترنتی و دستیابی به اولین فروش

با اتمام مراحل فوق احتمالاً شما آماده فروش اولین محصول خود هستید. همانطور که می بینید ، قبل از اینکه حتی به فکر بازاریابی فروشگاه خود باشید ، کارهای زیادی نیز باید انجام دهید.اولین مورد ، بررسی مجدد وب سایت شما برای اطمینان از اینکه خطایی وجود نداشته نباشد ، و اینکه پروسه ثبت سفارش درست کار کند. سپس زمان آن فرا رسیده است که به برنامه های پیش از شروع و پس از راه اندازی خود بروید.

صفر تا صد راه اندازی کسب و کار اینترنتی در پیلاچی پلاس

۱-۳- قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی چه باید کرد؟

زمان آن است که راه اندازی فروشگاه اینترنتی را شروع کنیم.با صرف زمان برای برنامه ریزی و اجرای راه اندازی فروشگاه خود ، موجی از حرکت را ایجاد می کنید که اولین فروش و فراتر از آن را به شما منتقل می کند. وقت آن است که جسور باشید و به همه درباره فروشگاه اینترنتی خود اطلاع دهید.

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای کمک به ایجاد یک راه اندازی موفق انجام دهید:

یک صفحه فرود  coming soonایجاد کنید:

با ایجاد یک صفحه به زودی(coming soon) ، حتی اگرسایت شما کامل نشده باشد راهی برای ارسال ترافیک به سایت خود می دهید. بعلاوه ، می توانید لیست ایمیل های مشتریان خود را زودتر بسازید ، بنابراین مشتریانی دارید که به محض باز کردن درهای فروشگاه ، از شما خرید کنند.

در وردپرس ، ایجاد صفحه فرود بسیار آسان است. افزونه ای مانند Minimal Coming Soon & Maintenance Mode  رانصب کنید .پس از نصب افزونه در بالا گزینه جدیدی را در داشبورد وردپرس خود مشاهده خواهید کرد . به تنظیمات ›حالت تعمیر و نگهداری بروید و صفحه تنظیماتی مانند صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد

صفحه فرود

اطلاعات مربوط به خود را وارد کنید و صفحه به زودی به طور خودکار ایجاد خواهد شد. این همان چیزی است که بازدید کنندگان شما هنگام بازدید از سایت شما خواهند دید. این افزونه همچنین می تواند به طور مستقیم با Mailchimp ادغام شود تا به ساخت لیست ایمیل مشتریان پیش از راه اندازی فروشگاه شما کمک کند.

به طور معمول در صفحه فرود اطلاعات زیر را قرار دهید:

عکس محصول: این به بازدید کنندگان کمک می کند تا به زودی آنچه را که می خواهید به عنوان محصول ارائه دهید را ببینند.

نام شرکت : این بدیهی است ، باید از روز اول تلاش کنید تا برند خود را بسازید.

متن محدود :صفحه فرود خود را ساده نگه دارید. نیازی نیست که جزئیات مربوط به محصول خود را درج کنید ، اما در عوض ، محصول خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید.

ارسال ترافیک از طریق رسانه های اجتماعی

برای کمک به ارسال ترافیک به سایت خود می توانید از رسانه های اجتماعی قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده کنید. مفیدترین پلتفرمی که در اختیار شماست اینستاگرام است .با استفاده از اینستاگرام می توانید از تصاویر با کیفیت بالا از محصولات خود ، تصاویر مرتبط و حتی توضیح محصول استفاده کرده تا به ایجاد مخاطب کمک کنید.تمام آنچه شما نیاز دارید لینکی است که از طریق قسمت Bio اینستاگرام به سایت شما وصل می شود و افراد را به فروشگاه شما منتقل می کند.

بازاریابی اینستاگرام

شما حتی می توانید یک مشوق برای برای پیوستن افراد به لیست خود ایجاد کنید ، مثلا ۱۰٪ تخفیف برای کسانی که قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی ایمیل خود را وارد لیست کرده باشند.

۲-۳- بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی چه باید کرد؟

اگر یک صفحه فرود ایجاد و در شبکه های مجازی فعالیت خود را آغاز و ترافیک اولیه را برای فروشگاه خود ارسال کرده اید ، باید یک گروه از خریداران موجود در دست داشته باشید. درست این دروازه باید به شما در ایجاد  اولین فروش خود کمک کند.

در اینجا چگونه می توانید فروشگاه آنلاین خود را با موفقیت راه اندازی کنید:

به لیست ایمیل مشتریان تکمیل شده از مرحله قبل اطلاع دهید فروشگاه شما باز است.فالوورهای خود  در رسانه های اجتماعی را مطلع  کنید.برای اولین گروه از خریداران خود تخفیف ویژه ایجاد کنید.استراتژی بلند مدت خود را برنامه ریزی و اجرا کنید. اگر موارد بالا را انجام داده اید ، پس از آن فروش اولیه کسب وکار شما کم کم شکل می گیرد.

بازاریابی  اینفلوئنسر ها ( Influencers )

بسیاری از فروشگاه های موفق تجارت الکترونیک در پشت اینستاگرام ساخته شده اند. برای کسانی که با این روند ناآشنا هستند بازاریابی اینفلوئنسرها به معنی  پرداخت هزینه به افرادی با مخاطبان زیاد در اینستاگرام برای تبلیغ محصولات شما است.این ممکن است برای هر موقعیتی مناسب نباشد. اما  می تواند یک راه عالی برای رشد سریع فروشگاه شما باشد.شما باید در اینستاگرام جستجو کرده و اینفلوئنسرهای مناسب کسب وکار خود را بیابید.همچنین افرادی که دارای فالوورهای خیلی زیادی نبوده (مینی اینفلوئنسرها) برای شروع تبلیغات برای یک کسب و کاری مانند فروشگاه آنلاین شما مناسب هستند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی راهی عالی برای نه تنها افزایش آگاهی از نام تجاری شما بلکه ایجاد رابطه و ارسال ترافیک به سایت شماست. بازاری که در آن فعالیت می کنید به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که از کدام شبکه های اجتماعی  باید استفاده کنید.اما به احتمال زیاد اینستاگرام ،تلگرام ، فیس بوک ، توییتر و پینترست بزرگترین ها خواهند بود.

برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی به این صفحه مراجعه کنید

تنها ذکر یک نکته لازم است که پینترست (Pinterest)برای یک استراتژی محتوا می تواند عالی عمل کند. به جای نمایش محصولات خود ، می توانید محتوای پرطرفداری را ایجاد کنید که به خوبی در Pinterest محبوب شود که موجب ارسال ترافیک  زیادی به سایت شما شود.

در تبلیغات سرمایه گذاری کنید

اگر رشد فروشگاه خود را جدی می گیرید ، پس نیاز به تبلیغ دارید. یکی از موثرترین شکل های تبلیغاتی ، PPC یا تبلیغات با پرداخت بابت هر کلیک ، مانند سرویس Google Adwords یا اجرای تبلیغات Facebook است.بار دیگر این فرآیند به تحقیقات کلمات کلیدی تکیه خواهد کرد.

شما در حال تهیه نسخه تبلیغاتی هستید که در نتایج جستجو نشان داده می شود و افراد را به صفحه محصول یا وب سایت شما هدایت می کند. در مورد تبلیغات فیس بوک ، تبلیغات شما در فید کاربر یا در نوار کناری ظاهر می شوند.آنچه می خواهید انجام دهید ایجاد تبلیغات سودآور است. با بودجه کم شروع کنید و در صورت سودمند بودن تبلیغات بودجه خود را افزایش دهید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه-در تبلیغات سرمایه گذاری کنید

با تبلیغات پولی ، شما یک ویژگی عالی به نام retargeting نیز دارید. این امر به شما امکان می دهد تبلیغات را به افرادی نشان دهید که احتمالاً فروشگاه شما را قبلا بازدید کرده اند یا در لیست ایمیل شما هستند. از آنجا که آنها در حال حاضر می دانند که شما چه کسی هستید و چه چیزی را می فروشید ، خیلی بیشتر احتمال تبدیل شدن به مشتریان و خریداران واقعی محصولات را دارند.

یک استراتژی محتوای طولانی مدت ایجاد کنید

در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی با کمترین هزینه وقتی که  از محتوا حرف زده می شود ، تعداد جامع و بیشماری گزینه را در اختیار شما قرار می دهد.به عنوان مثال ، شما می توانید محتوا را بر اساس کلمات کلیدی ایجاد کنید که قابل رقابت می باشد ، این موارد را در موتورهای جستجو رتبه بندی کرده و به سایت خود ترافیک ارسال کنید.می توانید محتوایی ایجاد کنید که به خوبی کار خود را در رسانه های اجتماعی انجام دهد (مانند Pinterest که در بالا به آن اشاره شد). یا  می توانید  محتوایی ایجاد کنید در مورد محصولات شما که همه چیز را قبل از تصمیم گیری برای خرید آموزش دهد.

ایجاد یک استراتژی محتوا یک روش عالی برای تأسیس یک برند عالی در درازمدت است و در عین حال به منبعی طولانی مدت برای دریافت ترافیک از موتورهای جستجو تبدیل می گردد. یکی از راه های انجام این کار با شروع یک وبلاگ است.

نتیجه گیری

راه اندازی فروشگاه اینترنتی شخصی شما یک کار مهم است. با داشتن یک فروشگاه آنلاین می توانید با سرمایه گذاری بسیار اندکی و کمترین هزینه شروع کرده و آن را به یک امپراتوری چند میلیاردی تبدیل کنید. از آنجا که بازار تجارت الکترونیک به رشد خود ادامه می دهد ، می توانید به صورت جامع آموزش دیده و موفقیت تجاری خود را در دراز مدت تضمین کنید.سخن نهایی این توصیه مهم است که از مشتریان خود  مانند طلا محافظت کنید.

آنها به معنای واقعی کلمه شغل شما را رشد می دهند و یا درهم می شکنند. با تفکر عمیق در مورد روابط مشتری و مراقبت از آنها با تیم پشتیبانی خود ، می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان به مدت طولانی در کنار شما خواهند ماند.مهمترین کاری که شما باید انجام می دادید آغاز شده است: اقدام عملی کردن. تحقیقات و ایده پردازی محصول را شروع کنید. وب سایت خود را بسازید. یک محصول MVP ایجاد کنید. از این گذشته ، اگر هرگز دست به اقدام نزنید ، نمی توانید یک فروشگاه اینترنتی موفق ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *